Seksualiteit - ouders zien vrijen

Ons dochtertje van vier heeft ons onlangs op een zondagochtend betrapt terwijl we aan het vrijen waren. Ik vrees dat ze er al een hele tijd stond vooraleer we het merkten. Was dat voor haar een schadelijke ervaring?”

Kinderen hebben vaak geen idee van wat seks inhoudt. Er zo natuurlijk mogelijk mee omgaan is dan ook de boodschap.
Als kinderen hun ouders ‘betrappen’, maakt het hen eerder nieuwsgierig dan bang. Een trauma zullen ze er niet aan overhouden. Vaak zijn het de volwassenen eerder dan de kinderen die zich gegeneerd en verveeld voelen.
Als je toch het gevoel hebt dat je kind een beetje onder de indruk is van wat zij gezien heeft, kan je uitleggen dat grote mensen die elkaar heel graag zien, elkaar op speciale wijze knuffelen, vrijen genoemd, en dat dit geen pijn doet.

Nieuwe reactie inzenden

go to top